ndihma e shpejtë për zemrën dhe enët e gjakut
Cardiol
Forcon dhe pastron muret e enëve të gjakut
Shpërbën pllakat e kolesterolit
Parandalon komplikacionet
Normalizon tensionin
Porositeni me zbritje në këto momente
78 EUR
39 EUR
Deri në fund të promovimit kanë mbetur:
00orë
:
21minuta
:
45sekonda
Aprovuar nga
European Society
of Cardiology
Vepronbrenda një
kohe të shkurtër
Përbërje
e sigurt
Me miliona njerëz as që nuk dyshojnë,që ndodhen në prag rreziku.
Ju jeni njohur me këto simptoma tashmë?
Dhimbje koke dhe marrje mendsh
Zhurmë në vesh
Lodhje e shpejtë
Gulçim dhe vështirësi në frymëmarrje
Shfaqja e njollave të ndritshme para syve
Dhimbje gjoksi
Rrjedhje hundësh
Ndjesi shpimi gjilpërash në shpatullën e majtë ose qafë
Human
Si ta mbash zemrën e shëndetshme?

Hipertensioni mund të mos shfaqet për vite me rradhë. Tensioni i ngritur i atribuohet lodhjes së madhe, ndryshimit të motit ose ndonjë veçorit tjetër trupore. Kur shfaqen dhimbjet e kokës, pagjumësia ose gulçimi, gjëja e fundit për të cilën ata mendojnë janë problemet e zemrës. "Gjithçka është në rregull me mua, është thjesht shumë nxehtë jashtë", thoshte nëna ime kur kishte gulçim.

Kam frikë ta kujtoj ditën kur unë mund ta humbisja atë ... Rreth 2 muaj para sulmit në zemër, ajo lodhej shumë shpejt dhe ankohej për dhimbje koke. Me gjithë këtë, presioni nuk është se ishte i lartë - 135/90. Ditën që i ndodhi sulmi në zemër, nëna ime ndjehej normalisht mirë dhe madje shkoi dhe në dyqan. Më vonë më telefonuan nga spitali dhe më thanë që ajo ishte në kujdesin intensiv. Gjithçka kaloi fatmirësisht mirë.

Shërimi ishte një proçes shumë i gjatë, dhe sulmi mund të përsëritej në çfarëdolloj kohe. Tensioni ishte akoma 150/95. Rezultatet e këqia të testeve erdhën nga një numër i madh pilulash, të cilat kërcënuan zhvillimin e dështimit të veshkave. Urgjentisht duhet të zvogëloni numrin e tabletave që konsumohen çdo ditë. Por si? Në të vërtetë, pa to, gjendja menjëherë përkeqësohet.

Ne kërkuam ndihmë në Shoqërinë Evropiane të Kardiologjisë. Kardiologu Vincent Chapman shpjegoi se është e pamundur që të ndalohet papritmas përdorimi i ilaçeve të përshkruara. Është e nevojshme të pastroni enët dhe t'i tonifikoni ato na shpjegoi ai. Dhe vetëm atëherë gradualisht mudn të zvogëlohet doza e medikamenteve. Për të pastruar dhe forcuar enët, ai na përshkroi Cardiol.

Mami filloi të pinte kursin dhe të ndjehej shumë më mirë. Filloi të zgjohet më e fuqishme, dhe jo me dhimbje koke sikundër i ndodhte më përpara çdo ditë. Kaluan dhimbjet e gjoksit, gulçimet dhe lodhja e skajshme. Gjendja e përgjithshme e saj u përmirësua, dhe testet në vijim treguan një nivel kolesteroli normal. Gradualisht, mjeku që e ndoqi zvogëloi dozën e medikamenteve. Gjashtë muaj më vonë, me këshillën e një kardiologu, nëna ime piu një kurs tjetër të Cardiol.

Cardiol – mbrojtje e sigurt për zemrën dhe enët e gjakut
Cardiol
Normalizon treguesit e tensionit të gjakut
Redukton përqëndrimin e kolesterolit
Parandalon urinë e qelizave për oksigjen
Pastron enët e gjakut
Zhduk dhimbjet e kokës dhe tringëllimat në veshë
Siguron një gjëndje të mirë vaskulare
Përbërës tërësisht natyral — kjo është dhe garancia e jetëgjatësisë
Ekstrakt hithre
Normalizon rrahjet e zemrës dhe ritmin e tyre, zgjeron enët e gjakut dhe ka një efekt tonik në to, zvogëlon përqendrimin e kolesterolit në plazmën e gjakut.
Ekstrakti motherwort
Zbut sistemin nervor dhe normalizon gjumin. Kontribuon në përmirësimin e përbërjes së gjakut, hollimin e tij, uljen e presionit.
Ekstrakt i murrizit
Ka një efekt diuretik, si rezultat i të cilit ka një efekt hipotensiv, duke zvogëluar kështu ngarkesën në sistemin kardiovaskular.
Vitaminat e grupit В
  • — Eleminojnë lëngjet e tepërta.
  • — Ndihmon në ruajtjen e tonit të nevojshëm të enëve të mëdha dhe periferike të gjakut.
  • — Siguron elasticitetin e miokardit.
  • — Lehtëson vazospazmat.
  • — Parandalon mpiksjen e gjakut.
  • — Ul kolesterolin në gjak.
5 këshillat
kryesore të një kardiologu
1. Kontrolloni gjithmonë tensionin e gjakut
Mbani një ditar shëndetësor, ku do të monitoroni matjet e tensionit të gjakut të paktën 2-3 herë në ditë.
2. Mundohuni të kontrolloni gjendjen tuaj emocionale
Përveç shkatërrimit të fibrave nervore, hormoni i stresit ndikon negativisht në funksionimin e sistemit kardiovaskular. Stresi përshpejton metabolizmin, pulsin dhe rrit presionin e gjakut në enë. Si rezultat, pacientët hipertensivë menjëherë mund të ndjejnë siklet në veshë, sy dhe gjoksin e tyre.
3. Mos harroni për dietën ushqimore dhe aktivitetin fizik
Kufizoni konsumimin e kripës dhe sheqerit.Është e nevojshme të eleminoni plotësisht duhanin dhe alkoolin. Në qoftë se jeni mbipeshë, përpiquni ta zvogëloni atë. Indet e tepërta dhjamore në trup krijojnë një barrë serioze për të gjitha sistemet e organeve, sistemin muskulor skeletik të njeriut, e bëjnë zemrën të funksionojë me një fuqi më të madhe.
Vincent Chapman, kardiolog, anëtare e Shoqatës Evropiane të Kardiologjisë
4. Mbani gjurmët e rezultateve të testit
Është e rëndësishme që kolesteroli, hemoglobina, kreatinina, elektrolitet, acidi urik dhe treguesit e tjerë të jenë brenda kufijve normal.
5. Përdorni vitamina / kompleksesh vitamina
Me hipertension arterial, komplekset e vitaminave konvencionale nuk janë të përshtatshme. Ato nuk përmbajnë përbërësit e nevojshëm për përmirësimin e shëndetit të sistemit kardiovaskular. Për të gjithë pacientët e mi, unë rekomandoj Cardiol. Efektiviteti i tij vjen si shkak i bashkëveprimit të përbërësve që ndihmojnë në pastrimin e enëve të gjakut të pllakave të kolesterolit, zvogëlimin e presionit të gjakut dhe stresit në veshka. Një ndryshim i rëndësishëm midis Cardiol dhe medikamenteve të tjera është normalizimi i përqendrimit të oksigjenit në gjak.Tensioni rritet si shkak i spazmës në enët e gjakut dhe mungesës së oksigjenit në plazmë. Vitaminat B bashkëveprojnë me ekstraktin e motherwort duke siguruar kështë mbajtjen e një niveli vazhdimisht të lartë të oksigjenit, duke parandaluar ngushtimin e enëve të gjakut dhe ngritjen e presionit të gjakut.
Komente